Пошук

Шляхи соціалізації дітей

Питання соціалізації дітей-вихованців дитячого будинку – одне з найважливіших і стержневих із усіх проблем колективів інтернатних установ.

Адже діти із пораненими душами потрапляють до чужих людей, в колектив інших дітей, починається адаптація до нових умов, де все визначено ,продумано, підлаштовано та влаштовано.

Через повний час звикають до безтурботного життя з дитячими проблемами. Природно так повинно бути: дитинство повинно бути безтурботним, насиченим, веселим, добрим і просто щасливим. Так і вдома, там батьки створюють умови для своїх чад і лише в останні роки навчання в школі обирають або допомагають обирати дорогу в життя. Але батьки завжди залишаються поруч, підтримують, убережуть, захистять. Моральні відносини, теплота цих відносин, любов батьків і дітей залишається. А наші дітки, яких часто-густо називають "державними", після виходу з дитячого будинку чи школи-інтернату залишаються з своїми проблемами самі. І так важливо, щоб був хтось поруч, хто направить або підтримає. Але, в основному, з проблемами вони повинні справитись самі.

Забирають в родини не всіх, чекати, поки щось зміниться само собою немає сенсу, тому тепер і сьогодні треба робити так, щоб діти мали дитинство з радощами, щоб діти росли, розвивались, формувались. Бо кожен день у дитячому будинку це не лише наша робота, дорослих, а й життя дитини. Готувати дитину до самостійного життя, бути готовим жити в конкурентному середовищі, знайти своє місце в житті, вміти контактувати з людьми, розуміти і бути відповідальними – все це кроки, які допоможуть дитині без батьківської любові, але при повазі і підтримці дорослих легше адаптуватись і соціалізуватись. А тепер – наш погляд на кроки до соціалізації дітей з дитячого будинку.

Самі умови проживання і виховання дітей – це неабиякий фактор : гарний будинок, доглянутий двір, - це допомагає дитині самостверджуватись, не соромитись: "я живу в гарних умовах, як більшість моїх однолітків, що мають батьків. Я такий як і вони".

Крок 1: Дитячий будинок – як родина.

Крок 2: Дитячий будинок – рідний дім.

Крок 3: І теж дуже важливий.

Крок 4: Діти дитячого будинку навчаються в Чинадіївській школі мистецтв.

Крок 5: Готувати дитину бути самостійною допомагає мудро організована робота «Кухарочки».

Крок 6: Дитячий будинок відкрився для всіх бажаючих спілкуватись з дітьми.

Крок 7: Ми дуже любимо святкувати.

Крок 8: Та чи не найбільше ми любимо відпочивати разом.

Презентація 'Шлях соціалізації вихованців Чинадіївського Дитячого Будинку'

 
Головні завдання, система організації, практична робота з дошкільнятами, програмно-методичне забезпечення
Самопідготовка школярів, виховні заняття, проекти, профорієнтаційна робота, шляхи соціалізації вихованців