Конспект 6
Самопідготовка в родинній групі «Веселка» (1-3-4-5-6-7-8-9 ) класи.
Мета: Розширити кругозір дітей, розвивати логічне мислення.. Систематизувати знання дітей набуті в школі. Стежити за виконанням завдань в разі потреби корегувати навчальну діяльність дітей. Виховувати вміння працювати самостійно, бажання вчитись. Розвивати в дітей вміння розподіляти бюджет, засвоїти основні правила розподілу.
- Організаційний момент:
Добрий день!
Давайте привітаємося з нашими гостями!
- Добрий день!
- Усі мершій ставайте діти
Домовляйтесь не шуміти,
Над завданням не дрімати,
Руки вчасно підіймати!
- Гра «Інтерв’ю» або «Мікрофон» зараз ми спробуємо з вами налаштуватись на виконання домашнього завдання. Та для початку я хочу взяти від вас коротке інтерв’ю
- Я буду вам задавати питання, а ви швиденько будете давати відповідь.
Запитання для бліц опитування.- Чим вимірюють температуру.
- Що плетуть павуки, щоб зловити свою жертву
- Як називається плід дуба.
- Що можна бачити із заплющеними очима?
- На яке свято господиня готує 12 страв?
- Хто такий пуголовок?
- Хто такий донор?
- Яка рослина має молоко?
- Що у світі найшвидше?
- Яке число не змінюється, якщо його перевернути?
- Скільки кроків робить горобець за своє життя?
- Яких камінців не має в жодному морі?
- Назви число в якому 5 десятків?
- Якого птаха називають «лісовим лікарем»
- Яка з казок не українська: «Рукавичка», «Цап та баран», «Попелюшка».
- Скільки десятків та одиниць у числі 48?
- Зараз на порі, яка пора року?
- Весна.
- Навкруги все так гарно, багато квітів.
- Отже я хочу вам також подарувати різнокольорові квітки.
- А на столиках де ви повинні розміститись вас також чекає квітка.
- 1 класу (3 дитини) – червоні квіти.
- 3-4 класу (5 дітей) – білі квіти
- 5-6 (5 дітей) – сині квіти.
- 7-8 (4 дитини) – жовті квіти.
(Діти розташовуються по підгрупах згідно емблем.)
Вихователь до 1-класу.
- Мої маленькі ви поки, що спробуйте на цих малюках знайти зайвий предмет.
Вихователь підходить до 3-4 класу (Завдання для 3-4 класу розміщені у вагончиках потягу!)
- Дивіться діти вас чекає чудовий потяг, що мчить до «Країни знань».Та він не може рушати, доки ви не виконаєте завдання.
- Кожен з вас вибирає собі завдання.. (Діти підходять до потяга і вибирають із вагончика завдання на вибір).
Завдання для І-дитини:- Знайди, яке тут слово
Вписали помилково
Кіт, корова, стіл, верстак, сир, автобус, кріль, літак. - Порахуй, скільки квадратів. Правильну відповідь обведи кружечком.
16 18 44
- Випиши спочатку іменники, які відповідають на питання хто, а потім ті, які відповідають на питання, що?
Рекорд, гість, орел, лікар, оборона, Сімферополь, олень, Довженко, кінець, інженер, акація, Дніпро, командир, учень, Україна, рекордсмен, морква, циркач, інспектор, повінь, цемент, іній. - Крот підрахував свої продовольчі запаси, які зберегалися у торбинках, і виявив, що сума запасів у кожних трьох торбинках, розташованих підряд, дорівнює дванадцяти кі¬лограмам. З'ясуй, скільки кілограмів запасів у кожній тор-бинці. Впиши числа в порожні торбинки.
- Знайди, яке тут слово вписали помилково. Підкресли зайве слово.
Чапка, школа, перукарня, стадіон, вокзал, лікарня. - Метелик перелітав з квітоньки на квітоньку і сі¬дав на квітоньки, всерединіякиху порядку зростан¬ня розташовані числа, що діляться на три. З'єднай квітоньки за зразком та намалюй шлях метелика.
- Метелики кружляли та засипали пилком деякі цифри чи-сел у рівностях. Поміркуй та запиши цифри, які засипали метелики.
- Розгадай ребуси.
7я
Мі100
100 рінка
Пі 2 л
Г1а
- Знайди яке тут слово вписали помилково
Радість, сум, тривога, дах, біль, любов, натхнення, страх. - Порахуй, скільки квадратів. Правильну відповідь обведи кружечком. 12 14 16
Вихователь до 5 -8 класу.
- А для вас любі діти є цікаві сходинки, які також приведуть вас до «Країни знань» ,якщо ви їх справно подолаєте.. (Завдання для двох команд дивись додаток №1)
- Мої любі першокласники ви напевно уже засумували, тож я загадаю вам загадки. А відгадки ви запишете (словниковий диктант)
Загадки:
- «Навкруги вода,
А з питвом біда» (море)
- Тече, тече – не витече (ріка)
- Встає рано, лягає пізно, світить яскраво, гріє жарко (Сонце)
- Всіх годує, напуває,
А про неї кожен дбає (земля)
- Прозорий, як скло, та не вставиш у вікно (лід)
- Тане сніжок, зеленіє лужок
День прибуває –коли це буває.(весною)
(Діти записують відгадки)
- А зараз пропоную вам веселі задачі, а ви запишете вирази за ними.
- На лужку серед лози
- Заховались три кози
- А отут, в густій траві,
- Ще пасуться собі дві.
Може скажете всі гуртом,
Скільки є тих кіз разом?
- десять мавпочок у клітках
- дорослі є і мавпи –діти.
Дорослих мавп у клітці 5,
А скільки там є мавпенят?
- У садок до годівниці
Прилетіли три синиці,
Потім ще одна синиця.
Скільки птиць на годівниці
- На дорозі зайчик біг,
На сім яблук на пиріг.
Двоє впали, покотились…
Скільки яблук залишилось?
Молодці діти, а тепер можете приступити до виконання домашніх завдань.
Пишіть охайно, будьте уважні
- Подивимось, як працюють наші діти над сходинками.
- Перевіряю завдання на сходинках.
(Діти просуваючись по сходинках виставляють смайлики.
- добре тепер можете йти виконувати домашнє завдання.(Діти займають своє робоче місце .Одні займаються в груповій кімнаті інші йдуть до спальні. Під час самопідготовки діти йдуть до бібліотеки за енциклопедією за інформацією до інтернета.).
можете йти , а решта відкривайте щоденники і працюйте.
- Давайте подивимося чи може рухатися наш потяг.
Вихователь перевіряє завдання, що містяться в потязі
- Вихователь: ви також можете приступати до виконання домашнього завдання..
- Один учень йте готуватися до виконання домашнього завдання з музичної школи.
- Вихователь вибирає консультантів із дітей. І дає завдання.
- Кароліна подивиться, як зробив завдання Карло.
- Вася послухає, як читає Марійка.
- А Іван перевірить Юрія..
Підсумки самопідготовки:
Вихователь пропонує дітям трохи відпочили.
Проводиться гра «Мій бюджет»
- Ми вже грались у гру «Бюджет» бо для декого з вас скоро стане актуальним питання розподілу бюджету. Отже пропоную погратися в гру.- А для початку пригадаємо фінансовий словник: бюджет, фінанси, прибуток, витрати, економія, заощадження.
- Пригадаємо правила розподілу бюджету.
(на, що слід витрачати) - Розглянемо примірні моделі розподілу бюджету.
А тепер пропоную вам самостійно розподілити і схематично зобразити свій бюджет.
А наші маленькі члени вашої родини спробують витратити ті кошти, які ви їм дасте.
Діти підходять до вихователя і роблять покупки
А зараз давайте перглянемо ваші схеми розподілу бюджету. Даю можливість кожній сімї прокоментувати складений бюджет.
Так, молодці бачу ви вже непогано вмієте ділити бюджет
А тепер йдіть ближче до мене.
Усміхніться всі навколо:
Небу, сонцю, квітам, людям.
І тоді обов’язково
День тобі цікавим буде.
Додаток
Запитання до сходинок для 1 –ї команди
- Використовуючи шість разів цифру 2 знаки дій та душки, написати вираз, значення якого дорівнює 100
(Відповідь: (222-22):2 =100. ) - Обери правильну відповідь.
У теплих краях живе (ведмідь, олень, вовк, верблюд, тюлень) - Тепер завдання № 3 Синонім точний добери! (до слова кволий)
А) безпорадний, б) немічний,
В) жалюгідний, г) беззахисний.
Відповідь: немічний. - Хто написав рядки: «Садок вишневий коло хати…?»
Відповідь ( Т.Г. Шевченко)
Столиця України (Варшава, Харків, Москва, Львів, Київ)
- Відповідь: «Київ»
Запитання до сходинок для ІІ –ї команди
- Між деякими цифрами ряду 1 2 3 4 поставити математичні знаки та дужки так, щоб вийшло число 0
Відповідь: 12*3 +4=40 - В Україні не живе (соловей, лелека, синиця, страус, шпак)
Обери правильну відповідь. - Тепер завдання № 3 Синонім точний добери! (до слова кепкувати)
а) вітатися, б) реготати,
в) глузувати г) веселитися
Відповідь глузувати. - Хто написав ці рядки:
«Як умру то поховайте…?»
Відповідь ( Т.Г. Шевченко) - Найбільша річка України (Латориця, Уж, Дунай, Дніпро,)
Відповідь: Дніпро
Додаток 2
Запитання до сходинок для 1 –ї команди
- Використовуючи шість разів цифру 2 знаки дій та душки, написати вираз, значення якого дорівнює 100
- Обери правильну відповідь.
У теплих краях живе (ведмідь, олень, вовк, верблюд, тюлень) - Тепер завдання № 3 Синонім точний добери! (до слова кволий)
А) безпорадний, б) немічний,
В) жалюгідний, г) беззахисний. - Хто написав рядки: «Садок вишневий коло хати…?»
Відповідь - Столиця України (Варшава, Харків, Москва, Львів, Київ)
Запитання до сходинок для ІІ –ї команди
- Між деякими цифрами ряду 1 2 3 4 поставити математичні знаки та дужки так, щоб вийшло число > 0
- В Україні не живе (соловей, лелека, синиця, страус, шпак)
Обери правильну відповідь. - Тепер завдання № 3 Синонім точний добери! (до слова кепкувати)
а) вітатися, б) реготати,
в) глузувати г) веселитися - Хто написав ці рядки:
«Як умру то поховайте…?» - Найбільша річка України (Латориця, Уж, Дунай, Дніпро,)
Обери правильну відповідь.